Latest Posts

NATURALNE SPOSOBY NA ZASKÓRNIKI

By 12:24:00 , , , , , , ,



Z zaskórnikami walczy niemal każda z Nas. Najczęściej jednak pojawia się u kobiet mających skórę tłustą bądź mieszaną. Ogólnie rzecz ujmując zaskórniki, czyli wągry, to łój który wymieszał się ze zrogowaciałym naskórkiem blokując ujście porów skóry. Jak zadbać o siebie, żeby nie doprowadzić do bakteryjnego zapalenia i powstawania wyprysków? Z pomocą przychodzą nam maseczki typu peel-of, które można nabyć w niemalże każdej drogerii. Gabinety odnowy biologicznej także kuszą nas swoimi ofertami prześcigając się w promocjach cenowych. Proponują nam m.in.: oczyszczanie manualne, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję, złuszczanie kwasem migdałowym czy jonoforezę.

Pamiętaj, że korzystanie z solarium nie pomoże naszym zaskórnikom- co prawda na początki widoczna jest lekka poprawa, lecz po krótkim czasie nasza skóra zacznie produkować znacznie więcej łoju. Unikaj także przecierania twarzy alkoholem, który wysusza skórę. Kiedy skóra się łuszczy zatyka pory, które ciemnieją pod wpływem powietrza.

Kosmetyki domowe na zaskórniki:

Olej pichtowy – Połącz 10 ml olejku z 40 ml nafty kosmetycznej, mieszaniną nasącz wacik i przetrzyj twarz. Osobom, którym przeszkadza zapach olejku pichtowego podczas wieczornego przemywania twarzy polecamy przemycie jej dodatkowo ciepłą wodą oraz nałożenie na twarz kremu odżywczego na noc.
Innym sposobem na wykorzystanie dobrodziejstw olejku pichtowego jest parówka, którą można z łatwością przygotować – wystarczy do miski/garnka z gorącą wodą dodać 10-15 kropli oleju (według uznania), nakryć ręcznikiem głowę i miskę i w takiej pozycji inhalować się przez około 10 min.

Peeling z ryżu i mleka. Do naczynia wsypiemy 100 g ryżu i zalejemy go mlekiem – w takiej ilości, by ryż został przykryty. Pozostawiamy to na kilka godzin (3 – 5) w ciepłym miejscu, a następnie blendujemy na jednolitą papkę. Mleko wsiąknie w ryż. Peeling stosujmy wieczorem na oczyszczoną twarz wykonując okrężne ruchy. Po zakończeniu przemyjmy twarz letnią wodą. Tak przygotowaną mieszankę możemy w lodówce przetrzymywać do 3 dni.

Maseczki na zaskórniki:

Maseczka z żelatyny i mleka. Dwie łyżeczki żelatyny zalewamy dwoma łyżeczkami mleka. Najlepiej połączyć je na ogniu, lecz można także oba składniki włożyć do mikrofalówki na kilka minut i następnie wymieszamy. Kiedy mieszanka ostygnie, możemy nakładać ją jedynie na miejsca dotknięte wągrami, ale na których nie ma włosków – chyba, że zależy nam na jednoczesnej depilacji.
Dla lepszego efektu, przed nałożeniem maseczki możemy zrobić sobie parówkę w celu otworzenia porów, a po wykonaniu jednej maseczki możemy nałożyć ją powtórnie. Maseczkę trzymamy 20 – 30 minut by papka zastygła i wówczas lekko ją odrywamy. Pamiętaj, ze tylko dobrze zaschnięta mieszanka zadziała.

Maseczka z białka
Białko należy ubić na pianę, a następnie pędzelkiem nakładamy ją na miejsca z zaskórnikami. W następnej kolejności wycinamy kawałek chusteczki, która będzie pasowała na pokryte miejsca, moczymy ją w białku i nakładamy np. na nos i doklejamy ją palcami. Po odczekaniu 30 min i całkowitym wyschnięciu, zdejmujemy maseczkę – działa ona przeciwzmarszkowo i zwężająco pory.

Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Stosuj maseczki co 2- 3 dni.


Po maseczkach można przemyć twarz tonikiem bądź hydrolatem.

A jakie Wy znacie jeszcze sposoby na walkę z zaskórnikami?

You Might Also Like

7 komentarze

  1. Ciekawe pomysł z tą maseczką z białkami. Będę musiała o niej pamiętać :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Teraz trzeba ją tylko wypróbować :) Na pewno spełni swoją rolę :)

      Usuń
  2. Najlepsze są właśnie te naturalne sposoby, sprawdzają się niemal u każdego. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To fakt. Trzeba mieć jedynie chęci by je przygotować samemu, a nie kupić gotowy w drogerii :)

      Usuń
  3. Naturalne sposoby są najlepsze!

    OdpowiedzUsuń