Latest Posts

Olej marula -następca oleju kokosowego?

By 17:00:00 , , , , , , , , ,


Oleju kokosowego nikomu przedstawiać nie trzeba. Ogólnie przyjętą opinią na jego temat jest taka, że nadaje się on w zasadzie do wszystkiego i każdemu się sprawdza - jeśli nie na skórę to na włosy, a jeśli nie na włosy to... w kuchni :)

Dzisiejszym bohaterem jest OLEJ MARULA, który także wielu osobom przypada do gustu, a wachlarz jego zastosowań nie jest mniejszy od poprzednika. Przejdźmy do konkretów:

Co to jest?
Olej marula jest surowcem kosmetycznym, wytłaczanym na zimno z nasion owoców drzewa marula, które pochodzą z dzikich upraw. Nierafinowany. Ma postać płynną o żółtej barwie i delikatnym, charakterystycznym zapachu. Pochodzi z Afryki. Na opakowaniu (INCI) znajdziemy go pod nazwą: Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil.

 Najczęściej używamy go do:

1. pielęgnacji skóry oraz włosów

2. zwalcza wolne rodniki - ma działanie antyoksydacyjne

3. znakomicie sprawdza się przy skórze potrzebującej nawilżenia - to zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych sprawia, że olej wbudowuje się w strukturę skóry wzmacniając ją i nawilżając

4. działa kojąco i regenerująco

5. działa przeciwzmarszczkowo poprawiając elastyczność skóry, a dodatkowo przeciwdziała rozkładowi kolagenu

6. działa antybakteryjnie - sprawdza się także przy cerze trądzikowej czy z bliznami po trądziku

7. znakomity do pielęgnacji skóry okolic oczu

8. stosowany do masażu podczas ciąży by zapobiec pojawieniu się rozstępów, a także w walce z cellulitem

9. polecany do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy - nadaje włosom miękkość, połysk, a przy okazji eliminuje suchość skóry głowy

10. znakomicie sprawdza się przy pielęgnacji rąk i paznokci

Jak stosujemy:

Zalecane stężenie w kosmetykach: 5 - 100%

1. Stosowany w postaci pielęgnacyjnego olejku do twarzy (twarz można oczyścić wybranym hydrolatem, a następnie niewielką ilość olejku rozgrzać w dłoniach i nałożyć na lekko wilgotną twarz, szyję, dekolt, a także w okolice oczu, po czym lekko )

2. Można użyć go jako dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym żelem hialuronowym, który można aplikować na dwa sposoby:
    I. niewielką ilość żelu hialuronowego nałożyć w zagłębienie dłoni, a następnie dodać kilka kropli oleju marula. Zmieszać palcem w jednolitą konsystencję i nakładać opuszkami palców masując twarz i wklepując kosmetyk w skórę. Ważne jest zachowanie proporcji między fazą olejową a fazą żelową - wszystko zależy od tego jaką mamy cerę. Oczywiście do cery tłustej dodamy mniej oleju niż do cery suchej.
    II. w pierwszej kolejności zaaplikować na twarz kilka kropli oleju, odczekać 20 minut, a następnie nałożyć warstwę żelu hialuronowego. Całość dobrze wmasować i wklepać w skórę.

3. Kilka kropelek należy dodać do swojego ulubionego kremu przed jego aplikacją na twarz. Takie połączenie uwydatnia walory i właściwości preparatu, natomiast w przypadku gęstych maści czy kremów powoduje lepszy "poślizg" przy nakładaniu (porcję kremu nałożyć na dłoń, dodać kilka kropelek oleju - w zależności od rodzaju cery, następnie połączyć oba składniki i nakładać opuszkami na twarz masując i wklepując w skórę).

4. Olej do ciała - działa natłuszczająco i nawilżająco , najlepiej stosować po kąpieli na lekko wilgotną skórę.

5. Stosowany do masażu w kuracji antycellulitowej i na rozstępy

6. Balsam do ciała - Dodać do balsamu tuż przed użyciem - wymieszać proporcje na dłoni nakładać bezpośrednio na ciało

7. Jako serum na końcówki włosów - olej marula może być stosowany zarówno na suche jak i na mokr włosy, bez spłukiwania. Kilka kropelek rozgrzać między palcami, a następnie wetrzeć w końcówki włosów. Pamiętajmy, ze jest to olej i unikajmy nakładania nadmiernych ilości, by zapobiec przetłuszczeniu i obciążeniu włosów.

8. Maska do włosów - należy stosować ją przed myciem (nałożyć na suche włosy i na skalp głowy - wmasować, zawinąć włosy w foliowy czepek bądź ręcznik i zmyć szamponem po 30 - 60 minutach).

9. znakomicie sprawdza się jako dodatek do suchych produktów np. glinek (zmieszaną glinkę z olejem marula należy nałożyć na twarz w postaci maseczki) czy peelingów.

10. Olejek pielęgnujący paznokcie oraz skórę dłoni.

UWAGA!!! Pamiętajmy, że nasza skóra reaguje na każdy składnik w inny sposób, dlatego by uniknąć reakcji alergicznej należy przed zastosowaniem całościowym, zrobić próbę na fragmencie skóry.


You Might Also Like

0 komentarze